İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HUZUR GETİR 2019

Çocuk yüreğim yine yoruldu bu yıl. Ama daha çok farkına vardı birçok şeyi. Daha çabuk sinirlenip daha kolay affetti. Yoranlara yol verdi. Sevmenin her zaman huzur veremeyeceğini, farkında olmadığın ama seni yürekten takdir edip sevenlerin seni daha çok sarmalayabildiğini öğrendi. En büyük huzurun aile ile yaşanılan anlarda gizli olduğunu, kayıtsız şartsız seni kabullendiklerini hissetti. Ne yaparsan yap , ne kadar hissettirdiğini düşünürsen düşün insanoğlunun sende sadece kendi yansımasını gördüğünü ve istediği anda darılmak, küsmek, uzaklaşmak ve yaptıklarını unutacak kadar çiğ olabildiğini gördü. Karar verdi ardından; otuz sekiz yıl başaramadığını yeni yılda başarmak için elinden geleni yapacak. Ona saygı göstermeyenlere, dikkate almayanlara, verdiği değeri heba edenlere hak ettiğinden fazlasını vermeyecek, kendisini anlatmaya çalışmayacak artık. Çünkü bu yürek en az diğer yürekler kadar hak ediyor sevgi ve saygıyı. Saygı gösteremeyecek olan, o yüreğin yaşadığı acıları, sevinçleri yaşamadan onu yargılayacak cürete sahip olanlar uzak dursun hayatımdan.

Yıllarca huzura ihtiyaç duydu sadece ve her güleni kendi gibi çocuk sandı. Sonsuz gülüşlerini, şefkatini, fedakarlığını fazlasıyla savurdu ama hep saf olarak değerlendirilen oldu. Oysa o yürek sadece huzuru arzuladı, diğer yürekler gibi sevilmeyi istedi. Olmadı, olduramadı. Ya fazlasıyla merhamet yüklüydü ve o merhamete alışmayan kesimlere denk geldi, ya korkularına yenildi. Yine de pişman olmadı sevmekten, istemekten ve hesapsızca paylaşmaktan. Tevafuklara inandı çünkü; hiç kimse nedensiz girmezdi hayatına. Kimisi imtihan, kimisi teşekkür, kimisi öğretiydi. Ve zamanı geldiğinde eksilmesi gerekenler eksilir, kalması gerekenlerle daha güçlü bağlar kurarak devam ederdi yoluna.

Neyse artık biliyor ki çocuk yüreğim inatla büyümemeye çalışırken yaşanılan olaylar ve yaklaşımlar onun çocuk parçasının büyük kısmını alıp götürdü. Artık eskisi gibi saçmalayamıyor, eski kahkahalarını savuramıyor ama daha temkinli ve daha kendinden emin yürüyor yolunda.

Tüm kırgınlıklarını, hüzünlerini, yarım kalmışlıklarını, geçmiş yaralarını 2018’de bırakarak tertemiz bir sayfa açmak en büyük dileğim ve ne olursa olsun yeni yılda hayatın tarafıma sunacaklarına yorum eklemeden yaşamanın tadına varacağım. Önyargıyla yaklaştıklarımı sevgiyle kucaklayıp önyargıyla yaklaşanlara koşulsuzca, usanmadan sevgiyle davranacağım. Yansımasında beni görenler hayatımda kalmaya devam edecek, kin, hırs, fitne duygularına yenik düşenler ise hayatımdan sessizce çıkıp gidecek; şimdiye kadar olduğu gibi….

Yeni yıl huzur getir bu yüreğe, ilaç ol, sar yaralarını, o da inansın  eninde sonunda iyilerin iyiliğin kazanacağına. İnandır beni tüm imkansızlıkların imkanı olduğuna….

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir